MIEJSCE KOBIETY JEST PRZY KSIĄŻKACH // NIEPOCZYTALNY KLUB KSIĄŻKI CHPD

Długo myślałam nad jakimś cyklem, w ramach którego czytalibyśmy razem książki. Do tej pory wyglądało to tak, że na blog czy Instagram wrzucałam swoje recenzje przeczytanych książek, a Wy mogliście się do nich odnieść, jeśli daną lekturę już znaliście, albo skorzystać z mojej rekomendacji, jeśli opis zachęcił Was do dalszego zagłębiania tematu.

Uznałam, że super byłoby czytać książki w tym samym czasie, na bieżąco dzieląc się swoimi refleksjami, wymieniać ulubionymi cytatami i w ogóle móc „na żywo” porozmawiać o lekturze. Dlatego z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Was na 1. spotkanie Niepoczytalnego Klubu Książki CHPD „Miejsce kobiety jest przy książkach”, gdzie – póki co wirtualnie – będziemy prowadzić rozmowy dotyczące książek. Jeśli fajnie się to rozkręci i będziecie chcieli się spotykać w realnym świecie – czemu nie – jestem i za tym!

Cudownie byłoby, gdybyśmy mogli omawiać dwie lektury miesięcznie, dlatego startujemy od razu teraz, zaraz, natychmiast z grubej rury. Dołączcie!

SIERPIEŃ 2019

LISTA LEKTUR:

MACIEJ MARCISZ, TAŚMY RODZINNE

Opis wydawcy:  „Taśmy rodzinne” to opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie VHS.

O książce rozmawiamy: 6.08 na FB i IG ChPD

Fot. Maciej Marcisz

 

KLICKA BARBARA, ZDRÓJ

Opis wydawcy: Zdrój opowiada o młodej kobiecie, która znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się na pograniczu zdrowia i choroby, a także codzienności szpitala i jego mrocznych zakamarków.

O książce rozmawiamy 20.08 na FB i IG ChPD


REGULAMIN NIEPOCZYTALNEGO KLUBU KSIĄŻKI CHPD:

  1. Każdego miesiąca czytamy wspólnie dwie książki. Jedną wybieram ja, drugą (od września) wybieracie Wy w drodze głosowania na InstaStories. Nie musicie czytać obu książek, możecie wybrać sobie tylko jedną.
  2. Na lekturę każdej książki dajemy sobie ok. 2 tygodni.
  3. Po upłynięciu terminu, na blog wrzucam swoje recenzje / refleksje po lekturze książek, a na Facebooku zapraszam Was do dyskusji w komentarzach (możemy też zrobić jakiegoś live’a na FB albo IG).
  4. Biorąc udział w dyskusji dot. książek zobowiązujesz się do szanowania opinii innych osób, a także do powstrzymania się przed oceną zdania i gustu innych.
  5. Najciekawsze opinie – za zgodą ich autorów – będą publikowane na blogu w formie cytatów, a zdjęcia i video udostępniane na Instagramie (żebym mogła znaleźć Wasze posty, proszę Was o oznaczanie mojego profilu na Insta @chujowapanidomupl oraz używanie hasztagów #niepoczytalnaCHPD #chpd

*w tekście znajdują się linki afiliacyjne, co oznacza, że dokonując zakupu z podlinkowanych przeze mnie stron, otrzymam % od sprzedaży.