NIEPOCZYTALNY KLUB KSIĄŻKI CHPD

Długo myślałam nad jakimś cyklem, w ramach którego czytalibyśmy razem książki. Do tej pory wyglądało to tak, że na blog czy Instagram wrzucałam swoje recenzje przeczytanych książek, a Wy mogliście się do nich odnieść, jeśli daną lekturę już znaliście, albo skorzystać z mojej rekomendacji, jeśli opis zachęcił Was do dalszego zagłębiania tematu.

Uznałam, że super byłoby czytać książki w tym samym czasie, na bieżąco dzieląc się swoimi refleksjami, wymieniać ulubionymi cytatami i w ogóle móc „na żywo” porozmawiać o lekturze. Dlatego z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Was do Klubu Książki #niepoczytalnaChPD, gdzie – póki co wirtualnie – będziemy prowadzić rozmowy dotyczące książek. Jeśli fajnie się to rozkręci i będziecie chcieli się spotykać w realnym świecie – czemu nie – jestem i za tym!

Cudownie byłoby, gdybyśmy mogli omawiać dwie lektury miesięcznie, dlatego startujemy od razu teraz, zaraz, natychmiast z grubej rury. Dołączcie!

PAŹDZIERNIK 2019

LISTA LEKTUR:

☛ JOANNA JĘDRUSIK, 50 TWARZY TINDERA 

Opis wydawcy: 50 twarzy Tindera to fascynujący autobiograficzny reportaż o poszukiwaniu bliskości, seksu i sensu, praktyczny poradnik randkowania i obsługi relacji damsko-męskich. Asia Jędrusik korzystała z tej apki tak intensywnie, że momentami aż bolał ją kciuk od przewijania potencjalnych partnerów. I tylko raz umówiła się na randkę z fanem Breivika.

O książce rozmawiamy: 15.10. na IG i FB ChPD.


GRZEGORZ UZDAŃSKI, ZARAZ BĘDZIE PO WSZYSTKIM ☚

Opis wydawcy:  Jadzia jest osiemdziesięcioletnią pensjonariuszką domu opieki. W miejscu, w którym rytm strzępków życia wyznaczają jedynie posiłki, obchody personelu, wizyty nielicznych już przyjaciół i krewnych oraz oglądanie seriali, nie ma zbyt wielu rozrywek oprócz myślenia. To delikatna, kameralna i świetnie napisana nieduża opowieść o samotności na wielu poziomach, opowiadająca o najciemniejszych zakamarkach ludzkich dusz. Stworzony przez autora słodko-gorzki portret pensjonariuszy i pracowników domu starców jest przejmujący, dojmująco smutny, złośliwy, ale i miejscami ironicznie zabawny.

O książce rozmawiamy 29.10 na FB i IG ChPD.


WRZESIEŃ 2019

LISTA LEKTUR:

☛ ELŻBIETA TURLEJ, NACIĄGNIĘTE. JAK POLKI UWIERZYŁY, że TYLKO PIĘKNE BĘDĄ SZCZĘŚLIWE ☚

Opis wydawcy: reporterka „Newsweeka” wchodzi tam, gdzie nie ma fleszy i przeciętnym śmiertelnikom wstęp wzbronionym. Rozmawia z gwiazdami, ale też z odpowiedzialnymi za wygląd celebrytek specjalistami medycyny estetycznej. Aby zrozumieć jak tworzy się współczesny ideał piękna wchodzi na „ścianki”, rozmawia z fotografami gwiazd i ich retuszerami. W swojej podróży przez świat piękna i sukcesu rozmawia również z przeciętnymi Polkami, które dały się naciągnąć i skrzywdzić współczesnym guru.

O książce rozmawiamy: 10.09 na FB i IG ChPD.


HENDRIK GROEN, ŻYJ I POZWÓL ŻYĆ ☚

Opis wydawcy: Arthur Ophof zupełnie inaczej wyobrażał sobie swoje życie. Marzył o emocjonujących podróżach w odległe rejony świata, a zamiast tego tkwi godzinami w ulicznych korkach. Jego małżeństwo utknęło w martwym punkcie i stało się równie nudne i nieekscytujące, jak jego przyjazne rodzinom z dziećmi sąsiedztwo. Piątkowe popołudnia spędzane w towarzystwie trzech najlepszych kumpli są jedyną osłodą jego monotonnej egzystencji. Arthur zbliża się do pięćdziesiątki i ma poczucie, że czas ucieka.

Kiedy jego pracodawca „z żalem pozwala mu odejść”, Arthur – z całkiem niezłą odprawą – dostrzega szansę na rozpoczęcie życia na nowo…

O książce rozmawiamy 24.09 na FB i IG ChPD

 


SIERPIEŃ 2019

LISTA LEKTUR:

MACIEJ MARCISZ, TAŚMY RODZINNE

Opis wydawcy:  „Taśmy rodzinne” to opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie VHS.

O książce rozmawiamy: 6.08 na FB i IG ChPD

Fot. Maciej Marcisz

 

KLICKA BARBARA, ZDRÓJ

Opis wydawcy: Zdrój opowiada o młodej kobiecie, która znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się na pograniczu zdrowia i choroby, a także codzienności szpitala i jego mrocznych zakamarków.

O książce rozmawiamy 20.08 na FB i IG ChPD


REGULAMIN NIEPOCZYTALNEGO KLUBU KSIĄŻKI CHPD:

  1. Każdego miesiąca czytamy wspólnie dwie książki. Nie musicie czytać obu książek, możecie wybrać sobie tylko jedną.
  2. Na lekturę każdej książki dajemy sobie ok. 2 tygodni.
  3. Po upłynięciu terminu, na blog wrzucam swoje recenzje / refleksje po lekturze książek, a na Facebooku lub IG zapraszam Was do dyskusji w komentarzach.
  4. Biorąc udział w dyskusji dot. książek zobowiązujesz się do szanowania opinii innych osób, a także do powstrzymania się przed oceną zdania i gustu innych.
  5. Najciekawsze opinie – za zgodą ich autorów – będą publikowane na blogu w formie cytatów, a zdjęcia i video udostępniane na Instagramie (żebym mogła znaleźć Wasze posty, proszę Was o oznaczanie mojego profilu na Insta @chujowapanidomupl oraz używanie hasztagów #niepoczytalnaCHPD #miejscekobietyjestprzyksiazkach