#15 HISTORII. SIŁA KOBIECOŚCI

#15 historii to projekt autorstwa fotografki Julity Pająk i malarki Magdaleny Głodek, które pewnego dnia uznały: zróbmy coś fajnego! Dziewczyny zrobiły sobie listę 15 polskich kobiet, które uważają za interesujące i inspirujące, i postanowiły zrzeszyć je pod wspólnym hasłem akcji, pokazując zupełnie różne historie, spojrzenia na świat i pomysły na siebie.

IDEA

Idea całego przedsięwzięcia zakłada pokazanie 15 zupełnie odmiennych historii opowiedzianych przez kobiety, które według wielu uważane są za ucieleśnienie hasła „chcieć, to móc”. Bohaterki akcji żyją po swojemu, spełniają swoje marzenia, inspirują, pokazują, że życie toczy się tu i teraz.

Do projektu zaprosiłyśmy wspaniałe kobiety, które nie boją się stawiać czoła codzienności, walczyć o siebie i być autentyczne w tym co robią. Wbrew presji społeczeństwa, wbrew stereotypom, bez poczucia winy mówią głośno to, co myślą i stają się inspiracją dla każdej z nas.

I ja jestem wśród bohaterek tego projektu. Powiedzieć, że czuję się tym faktem zaszczycona, to jak nie powiedzieć nic.


Poniżej publikuję garstkę zdjęć, wykonanych podczas mojej sesji we Wrocławiu. (Nie publikuję tutaj fotografii, która będzie pokazana podczas wernisażu).

Więcej informacji o projekcie: 15historii.pl

(Projekt Magdy i Julity to akcja artystyczna, non profit).Tekst: Magdalena Kostyszyn

Zdjęcia: Julita Pająk

Opieka artystyczna: Magdalena Głodek

Make up, fryzura: Magda Jachymek

Backstage: Patrycja Szumowska / Studio Trzy Koty 

Sukienka na głównym zdjęciu: RISK made in Warsaw