CHĘTNIE POMOGĘ DAMIE

Za kilka dni Dzień Kobiet. Z tej okazji postanowiłam zaangażować Was w pomoc innym kobietom w ramach akcji CHĘTNIE POMOGĘ DAMIE. Na celownik wzięłam seniorki – grupę społeczną, w moim odczuciu często pomijaną w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

  1. Wasze zadanie jest proste: 8. marca lub w inny dzień wybieracie się sami lub z grupą znajomych do wybranej placówki, w której przebywają seniorki (może być to Dom Pomocy Społecznej, szpital, świetlica, Dom Seniora itp.) i spędzacie wspólnie kilka fajnych godzin rozmawiając, organizując warsztaty z robienia bukietów, ozdabiania babeczek; czytając na głos książki i słuchając wspólnie muzyki. Dla pewności, że będziecie mile widziani, najlepiej zadzwonić i umówić się wcześniej z dyrekcją danego ośrodka.

2. Jeśli opcja z wyjściem do innych nie jest Wam na rękę – przygotowujecie paczkę z logo akcji ChPD – logo możecie wydrukować i nakleić (to oczywiście nie jest punkt obowiązkowy, ale miło będzie wiedzieć, że gramy do jednej bramki). Wkładacie do takiej torebki to, co uważacie za słuszne: kwiatka, książkę, czekoladę, kawę itp. i dokładacie krótki liścik z informacją, jak możecie pomóc Damie.

Chciałabym zachęcić Was do dzielenia się własnymi umiejętnościami. Niech one posłużą jako wartość dodana, którą możemy podarować innym. Lubicie jeździć samochodem? Zaproponujcie seniorce, że możecie czasem podwieźć ją na badania. Nie macie problemu ze sprzątaniem? Zaoferujcie swoją pomoc w porządkach domowych. Prowadzicie salon urody? Podarujcie masaż / strzyżenie / zabieg pielęgnujący gratis. Opcji jest naprawdę mnóstwo. Zastanówcie się, w czym jesteście dobrzy, czym możecie się podzielić i do dzieła! Nieważne czy mieszkacie w małej miejscowości, w stolicy Polski, czy w Londynie.

Gotową paczkę podarujcie 8. marca dowolnej seniorce: może być to osoba Wam znana (mama, ciocia, babcia, sąsiadka), albo zupełnie obca, spotkana gdzieś w drodze na zakupy czy do pracy Dama. 


LOGO DO POBRANIA: [TUTAJ]

LIST DO POBRANIA: [TUTAJ]


Będę wdzięczna za udostępnianie info o akcji oraz za udział w niej. Oznaczajcie mnie na IG @chujowapanidomupl, przysyłajcie swoje relacje z tego dnia. Z przyjemnością będę obserwować, jak akcja zatacza coraz szersze kręgi. Niech wszystkie Damy w tym dniu poczują się naprawdę szczęśliwe.